blog o pozycjonowaniu seopst

Pozycjonowanie stron krok 2

Jeżeli Twoja strona www jest już w sieci, ( załadowałeś pliki, katalogi strony na serwer ) dodałeś wg. uznania meta tagi patrz tutaj  pora dodać ją do popularnych wyszukiwarek i katalogów internetowych. To kolejny etap w pozycjonowaniu strony.

Dodanie www do indeksu Google

Dodanie www do indeksu Bing

Dodanie www do katalogu onet.pl  ( niestety płatne )

Dodanie www do katalogu wp.pl   ( niestety płatne )

Możesz dodać stronę do innych katalogów ale licz się z ryzykiem przykrych tego konsekwencji jak otrzymanie filtra od Google za nietematyczne linki prowadzące do Twojej witryny.  Na przykładowo 10 katalogów stron ten jeden będzie winowajcą. Jest to obszerny temat nie będę w niego wnikał ja sam padłem kiedyś ofiarą takiego niefortunnego dodania pewnej mojej strony co nauczyło mnie by dodawać witryny jedynie do wyżej podanych pozycji gdzie ryzyko kłopotów nie istnieje.

under-heading

Pamiętaj po dodaniu strony do Google, Bing, itp nie spodziewaj się jej zobaczyć za 3-4 dni w wyszukiwarce ! Trwa to mniej więcej 1 tydzień lub dłużej.

blog-seopst-ikon7

Istnieje komenda do sprawdzenia czy www jest prawidłowo indeksowana w Google:

site:twojastrona.pl  ( .com, .org, itp )

Wpisujesz ją w pasek URL i Google jeśli wszystko jest ok pokarze wyniki tylko Twojej strony, zakładek, kategorii, tagów itd.

 

 

 

 

 

 

11 thoughts on “Pozycjonowanie stron krok 2”

 1. Zastanawia mnie jak w około 8 tygodni udaje Ci się osiągać top 5. Rozumiem, że to zależy od konkurencyjności frazy… Ja też trochę walczę np dla fraz ” dj na wesele kraków” zespół na wesele kraków” – (dla http://www.orkiestron.pl) zwykle 1sza 3ka, ale to kilka lat pracy.
  No nic – pozdrawiam serdecznie
  Andrzej

  1. Witaj Twój post zablokował mi Akismet nie pasuje mi wdawać się w szczegóły gdyż mam klienta którego pozycjonuje w Google dokładnie na podane przez Ciebie frazy!

 2. Po pierwsze dzięki za informacje na Twoim blogu. Twój blog jest konkretny i czytelny. Zauważyłem, że nie linkujesz pozycjonowanych stron bez opamiętania… Sugerujesz aby nie dodawać stron do katalogów – a więc gdzie? Fora, komentarze?? A może głównie h1 h2 + szeroko pojęta optymalizacja – do tego G+ ?
  Pozdrawiam Andrzej

  1. Witaj dokładnie tak jak napisałeś wyżej z pominięciem o tym h1, h2 gdyż napisałeś ” A może głównie h1 h2 ” jak ci zapewne wiadomo tag h1 powinien wręcz musi być na stronie www tylko raz czyli solo i jego obecność na www jest jak poranna rosa dla trawy w upalny świt! Możesz dodać stronę do mojego bezpiecznego katalogu za link zwrotny.

   1. Dzięki za odpowiedź. Zastanawia mnie analizując strony Twoich Klientów, jak przy tak małej ilości linków zwrotnych udaje Ci się osiągać wysokie pozycje. Mam kilkadziesiąt stron m.in http://www.zespol.miasta.pl, bighead.pl, wesele-krakow.pl itp i też niezłe efekty… na frazy o dużej konkurencyjności np “dj na wesele kraków” “zespół na wesele kraków” – zwykle 1 sza trójka – patrz orkiestron.pl, ale są to lata pracy… Mam wrażenie, że jednak jesteś skuteczniejszy :))) Mam pytanie z tzw. czapy… Ile czasu potrzebowałbyś na top 5 dla fraz “dj na wesele warszawa” “zespół na wesele warszawa” etc?

    1. Pytasz jako właściciel serwisu czy jako pozycjoner stron?

     1. Pytam jako właściciel stron… Ila zajęłoby Ci (w ujęciu czasowym, orientacyjnie) znalezienie się w top 5 na frazy : dj na wesele warszawa, zespół na wesele warszawa

   2. Tak, tak z tym h1 to jasne. Jak oceniasz siłę pozycjonującą youtube w połączeniu z G+ ?
    Czy optymalizacja strony zwalnia Cię z tzw. linkowania (dodajesz faktycznie te 5 linków dziennie każdemu z Klientów – jak mniemam nie 🙂 Przepraszam za dużą liczbę pytań ale to trochę – z pasji

    Pozdrawiam,
    Andrzej

    1. W Twojej branży siła video na YouTube ma ogromne znaczenie. Są skrajne opinie na ten temat czy YouTube + Google Plus pomaga w SEO czy też nie. Tak naprawdę ludzie Google gdy już coś mówią / oznajmiają światu nigdy nie masz pewności czy powiedzieli wszystko …bo nie mówią wszystkiego. Np. w PL ktoś z autorytetem mówi, że jest tak i siak z pozycjonowaniem, a na witrynach US mówi się dokładnie odwrotnie. Jeśli chodzi o dodawanie linków nie liczy się ilość tylko jakość treści gdzie dajesz link zwrotny no i co tam w anchor text umieściłeś.

     1. Dzięki za Twoją pomoc i miłą komunikację. Czy możesz podać email prywatny? Może nawiążemy współpracę?

      Andrzej

Comments are closed.