blog o pozycjonowaniu seopst

Ogólnie o pozycjonowaniu

Pozycjonowanie stron to optymalizacją strony www

plus pozyskiwania odnośników z serwisów zewnętrznych

Nie odniesiesz sukcesu jeśli pominiesz któryś z powyższych etapów.

under-heading

Pozycjonowanie stron rozpoczęło się wraz z rozwojem pierwszych wyszukiwarek internetowych. Webmasterzy dążyli do tego, aby ich strona pojawiła się jako pierwsza w wynikach wyszukiwania dla danego zapytania. Czy warto…? Zobacz jak internet zaczyna dominować w mediach! Masz swoją www zadbaj o nią. Nie pomijaj tej ważnej sfery którą jest pozycjonowanie i optymalizacja SEO. Wydajesz masę pieniędzy na reklamy w mediach ulicznych czy portalach jak Panorama Firm? Pozycjonowanie stron to także reklama która potrafi być bardziej skuteczna. Chyba nie znajdziesz tańszej oferty na reklamę która trafia do tak znaczącej ilości odbiorców. Pozycjonowanie strony to pięcie się po szczeblach drabiny na szczyt wyszukiwarek internetowych czy warto starać się o to? Myślę, że jest to podstawowy krok w reklamie internetowej. Optymalizacja dla wyszukiwarek internetowych (ang. Search engine optimization – SEO; zwana także pozycjonowaniem) – procesy zmierzające do osiągnięcia przez dany serwis internetowy jak najwyższej pozycji w wynikach organicznych wyszukiwarek internetowych dla wybranych słów inaczej fraz kluczowych. Proces pozycjonowania jest elementem szeroko pojętego marketingu internetowego.

blog-seopst-ikon1

Optymalizacje strony podzielić można na działania związane z modyfikacją treści na witrynie (pod kątem fraz, na które zamierza się prowadzić kampanię) oraz zmianami w kodzie strony, niemającymi bezpośredniego wpływu na wygląd serwisu. Dopasowanie treści w meta tagach,  rozmieszczenie słów kluczowych w istniejących tekstach lub tworzenie nowych (SEO copywriting), dobór adekwatnych nagłówków, odpowiednie zaaranżowanie treści menu i innych elementów, wchodzących w skład linkowania wewnętrznego serwisu, ustawienie tekstu alternatywnego dla elementów graficznych oraz innych obiektów na www. Kompresja kodu w:

  • css
  • JavaScript
  • html
  • kompresja plików graficznych

blog-seopst-kompresja

SEO optymalizacja usuwanie błędów html odpowiednie nazewnictwo plików pod kątem fraz kluczowych dodawanie meta tagów H1 modyfikacja treści, linkowanie treści, to wszystko ma na celu pozycjonowanie strony w Google. Dodawanie linków do katalogów stron www płatnych i darmowych.