blog o pozycjonowaniu seopst

Blog start

Pozycjonowanie i optymalizacja stron www zrób to sam

Witam to jest mój pierwszy wpis na moim blogu o tematyce pozycjonowania stron w Google

Jest to blog o mojej pasji którą jest pozycjonowanie stron w Google. Znajdziesz tu wiele ciekawostek i porad w temacie optymalizacji i pozycjonowania stron. Zachęcam do aktywności na moim blogu bo przyznaję się, że nie jestem alfą i omegą. Pozycjonowanie w Google to moja pasja więc poświęcam temu zagadnieniu sporą część wolnego czasu. Traktuję swoją pasję jak swoistą grę logiczną z wyszukiwarką Google.

Zajmuję się pozycjonowanie stron od 6 lat. Jestem freelancerem pracuję kiedy jest taka potrzeba czyli elastycznie. Współpracuje z właścicielami domen, sklepów, stron , a nie z pośrednikami. Nie wystawiam F/V bo nie jestem płatnikiem VAT. Jeśli oczekujesz dobrych efektów w pozycjonowaniu strony w Google jesteś na blogu z którego dowiesz się wielu wskazówek pomocnych w pozycjonowaniu stron. Jeżeli nie masz na to czasu zapytaj o pozycjonowanie strony.

Jeśli masz jakiekolwiek problemy z uzyskaniem wysokiego rankingu, lub jeśli straciłeś je po którejkolwiek z aktualizacji Google,  warto dokładnie przeczytać ten wpis.

  1. Jeśli czujesz, podejrzewasz, jesteś pewien, że Twoje frazy / słowa kluczowe są zbyt konkurencyjne zmodyfikuj je tworząc,a raczej dodając do nich określenia.

PRZYKŁAD  “pozycjonowanie google” ( silna konkurencja ) dodaj “organiczne pozycjonowanie w google

under-heading

2. Buduj powoli systematycznie ilość linków prowadzących z innych www do Twojej. Czasy seo automatów mijają, sztuczny ruch na stronie, nagły przyrost linków prowadzących wzbudzi podejrzenie Google, nie zyskasz, a stracisz. Jeśli potrafisz dodawaj max. 5 linków dziennie.

timeline3

 Jak powinny wyglądać linki prowadzące umieszczane w sieci?

3. 25% Twoich zakotwiczonych tekstów powinno zawierać adres URL witryny lub nawet składać się tylko z adresu.

under-heading

4. 25% Twoich zakotwiczonych tekstów powinno zawierać nazwę marki lub nazwy domeny witryny.

under-heading

5. 25% Twoich zakotwiczonych tekstów powinno zawierać słowa kluczowe.

under-heading

6. 25% Twoich zakotwiczonych tekstów powinno zawierać synonimy słów kluczowych.

under-heading

20% linków zew. powinno wskazywać na podstrony, a nie na domenę główną!

80% linków powinno wskazywać na stronę główną, a 20% – na podstrony witryny. Zasada ta jest szczególnie ważna w przypadku dużych witryn z wieloma zakładkami. Z badań wynika, że strony, które mają linki zwrotne wskazujące na wszystkie strony domeny, mają znacznie lepsze pozycje w Google, niż te, które mają wszystkie wsteczne linki wskazując tylko na stronę główną!